اخبار

دیدار با جمعی از خبرنگاران رسانه های خارج از استان

دیدار با جمعی از خبرنگاران رسانه های خارج از استان
فرماندار در این جلسه بر پتانسیل های گردشگری شهرستان در حوزه های مختلف از قبیل تاریخی، طبیعی و فرهنگی تاکید کرد و افزود شهرستان هامون با دارا بودن بیش از 744 اثر تاریخی ثبت شده ملی میتواند به عنوان شهرستان نمونه گردشگری در مقیاس منطقه ای و جهانی مطرح شود.

وی در ادامه اظهار داشت ظرفیت های گردشگری شهرستان هامون بسیار متنوع است و میتواند هر ذائقه و سلیقه ای را به خود جذب کند.

فرماندار در ادامه به سایت جهانی شهر سوخته اشاره کرد و افزود این اثر تنها اثر تاریخی ثبت شده در سطح بین الملل در استان سیستان و بلوچستان است و نقش بسزایی در معرفی منطقه در مقیاس جهانی میتواند ایفا کند.

فرماندار در جمع خبرنگاران اظهار داشت : سیاست های راهبردی ما در مباحث گردشگری و جذب توریست بر استفاده حداکثری از ظرفیتهای فرهنگی و تاریخی شهرستان استوار است و خوشبختانه برنامه های وسیعی در این رابطه برای گردشگران در شهرستان مدنظر داریم.

فرماندار به بحث امنیت در استان اشاره کرد و بیان داشت متاسفانه پاره ای خبرسازی ها و بزرگنمایی ها در رابطه با عدم امنیت در منطقه سبب شده تا چهره درستی در اذهان عمومی در رابطه با استان شگل نگیرد و این در حالی است که بر اساس آمارها استان سیستان و بلوچستان در سال 93 امن ترین استان کشور بوده است.

فرماندار در این جلسه عنوان داشت رسانه ها نقش مهمی در معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان بر عهده دارند و در واقع رسالت واقعی آنها شناساندن چهره حقیقی به عموم مردم است.

همچنین ایشان اظهار داشتند بعد مسافت و دوری از مرکز سبب شده تا شهرستان هامون در حوزه گردشگری ناشناخته بماند و تصریح کرد رسانه ها با انتقال اطلاعات بهنگام و صحیح در معرفی این منطقه تلاش کنند. 

 

رسانه1

۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۲