اخبار

برای ارتقا سطح علمی و آموزشی دانش آموزان از هیچ تلاشی فروگذاری نکنید

برای ارتقا سطح علمی و آموزشی دانش آموزان از هیچ تلاشی فروگذاری نکنید
جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان هامون صبح امروز با حضور فرماندار، و سایر اعضا در محل فرمانداری هامون تشکیل گردید.
 
 
در این جلسه فرماندار به کسب رتبه اول شهرستان در جذب بازماندگان از تحصیل در کل استان اشاره کرد. و افزود این توفیق با همدلی و همگرایی بین تمام مسئولین و دستگاهها حاصل شده است. همچنین فرماندار از پوشش 72 درصدی سوادآموزی تا این لحظه و کسب رتبه اول سوادآموزی شهرستان در منطقه سیستان یاد کرد و اظهار داشت: کسب این موفقیت ها اگر چه مایه مباهات است اما نباید به همین میزان بسنده شود. 

فرماندار در ادامه به رویکردهای کلان آموزشی استان اشاره کرد و بیان داشت در حرکت بسوی استان عاری از بیسوادی باید گامهای استوار برداریم و در این راستا باید همه دستگاهها فعال شوند. وی همچنین بر لزوم شناسایی و برنامه ریزی بمنظور باسواد نمودن اولیای بیسواد دانش آموزان و سایر بیسوادان تاکید کرد و افزود برای ریشه کنی بیسوادی و پیشگیری از بازگشت به بیسوادی باید هدفمند و با برنامه عمل کنیم که نیازمند عزمی جدی و همگانی است. 

فرماندار در بخش دیگری از سخنان خود بر تقویت برنامه‌ های آموزشی و تحصیلی دانش آموزان تاکید کرد و بیان داشت: برای ارتقا سطح علمی و آموزشی دانش آموزان از هیچ تلاشی فروگذاری نکنید. و افزود نقش اصلی در ارتقا بنیه علمی و آموزشی دانش آموزان بر عهده معلمان است و لازم است معلمین هم شیوه‌ های نوین آموزشی را فراگیرند.
فرماندار در پایان بر تعامل و ارتباط تنگاتنگ میان آموزش پرورش و شبکه بهداشت تاکید کرد و افزود اجرای هرچه بهتر طرح‌های بهداشتی در مدارس موجب می شود تا سلامت دانش‌آموزان ارتقا می‌یابد. 
۲۶ آبان ۱۳۹۴ ۱۲:۳۰